AliExpress Standard Shipping vs AliExpress Saver Shipping: Aké sú rozdiely medzi týmito dvoma spôsobmi prepravy?

Na AliExpress existuje niekoľko rôznych spôsobov dopravy, ktoré vieme rozlíšiť podľa času doručenia a možnosti sledovania objednávok. Aj keď takmer vždy myslíme na China Post a Hong Kong Post, už nejaký čas sa stáva populárnejším „AliExpress Standard Shipping“, z ktorého vznikli aj variácie ako „AliExpress Saver Shipping“ alebo „AliExpress Premium Shipping“. Aj keď sú názvy veľmi podobné, každý má veľmi odlišné vlastnosti, preto si v dnešnom článku vysvetlíme, čo to je a aké výhody majú tieto zásielky oproti China Post alebo podobne.

Nové zásielky spracovávané AliExpress a ich výhody

Všetky tieto nové spôsoby dopravy majú spoločné to, že ich všetky nepriamo spravuje AliExpress. Neznamená to, že ich spracováva priamo platforma (okrem produktov s doručením AliExpress), ale predajca používa spôsob dopravy ponúkaný AliExpress, ktorý poskytuje väčšiu bezpečnosť a výhody ako iné spôsoby dopravy. Ide o zásielky, ktoré majú dohody s medzinárodnými prepravnými spoločnosťami, aby dorazili rýchlejšie. Vysvetľujeme ich rozdiely.

Štandardná doprava AliExpress

Tento spôsob dopravy je v súčasnosti jedným z najpopulárnejších na AliExpress, pretože sa objavil ako jeden z prvých. Ak si vyberiete tento spôsob dopravy, poskytovateľ odošle vašu objednávku do logistického centra AliExpress a odtiaľ vám bude odoslaná domov, pod kontrolou samotnej predajnej stránky. Na dosiahnutie vášho domova môže AliExpress použiť prepravný systém, ktorý spolupracuje s miestnymi prepravnými spoločnosťami na urýchlenie prepravného času. Aj keď to nie je dostupné pre všetky krajiny, je ich stále viac: Španielsko, Rusko, Ukrajina... A vo všeobecnosti vo väčšine krajín Latinskej Ameriky, ak si zvolíme AliExpress Standard Shipping, naša objednávka dorazí skôr, pretože namiesto iných sa použije MailAmericas spoločnosti. Tento spôsob dopravy sa používa pre produkty s hodnotou vyššou ako 5 USD (približne), takže sa používa certifikovaná zásielka s číslom zásielky, ktoré možno ľahko vysledovať zo samotnej stránky objednávky alebo z externej stránky, ako je napríklad 17track.net. Balík bude doručený prostredníctvom štátnej poštovej služby (rovnakej, ktorá doručuje listy) a šanca, že balík zastaví colnica, je rovnaká ako pri akejkoľvek inej objednávke odoslanej čínskou poštou. Ak teda máme možnosť vybrať si medzi China Post, Singapore Post alebo AliExpress Standard Shipping, tá druhá nám poskytne viac záruk.

AliExpress Saver Shipping

Toto je ďalšia z alternatív prepravy, s ktorou sa zaoberá AliExpress, ktorá je čoraz častejšia ako alternatíva k Cainiao, China Post a iným ekonomickým zásielkam. Tento spôsob dopravy sa používa pre produkty nižšej hodnoty (približne menej ako 5 USD). Získame sledovacie číslo a hoci by to bolo ekvivalentné bežnej zásielke China Post (ktorá nepotrebuje podpis na prijatie), umožňuje sledovanie. Má teda veľké výhody oproti ekvivalentu v China Post: predávajúci bude môcť kontrolovať, či bol produkt doručený, čím sa vyhne falošným sporom a kupujúci bude mať výhodu, že bude môcť sledovať svoju objednávku.

AliExpress Premium Shipping

Tento posledný spôsob dopravy je veľmi ťažké nájsť, pretože ho používa iba niekoľko predajcov a nie je dostupný vo všetkých krajinách. Používa sa na výrobky, ktoré majú vysokú cenu alebo ak sú veľmi objemné a ťažké. Je to ďalší zo spôsobov dopravy, ktorý má na starosti AliExpress, no v tomto prípade sa posiela cez súkromného kuriéra ako DHL, FedEx, Seur, UPS... Takže aj keď je dodacia lehota skrátená na 7 až 15 dní, ako vždy pripomíname vám prostredníctvom našich článkov, používanie týchto súkromných kuriérov zvyšuje riziko prijatia nášho balíka s colnými príplatkami. Navyše cena tejto zásielky je oveľa vyššia a v niektorých krajinách a vďaka dohodám s miestnymi prepravnými spoločnosťami by mohla byť doba doručenia rýchlejšia s AliExpress Standard Shipping.

Rýchle dodanie: objednávky dostanete za menej ako 10 dní

Táto platforma neustále pracuje na zlepšovaní podmienok pre svojich kupujúcich. Jednou z najnovších noviniek je možnosť prijímať vaše objednávky za menej ako 10 dní z Číny vďaka dohode AliExpress s rôznymi prepravnými spoločnosťami na expresné dodávky. Vďaka tomu budete môcť svoje objednávky prijímať do 3, 5 alebo 10 pracovných dní. Stačí len filtrovať vyhľadávanie pomocou možnosti „Rýchla doprava“. Ďalšou alternatívou je hľadať predajcov so skladom mimo Číny s doručením kompatibilným s našou krajinou. To má veľkú výhodu oproti rýchlym zásielkam, o ktorých sme práve hovorili, pretože nám to pomôže vyhnúť sa colným problémom.